Як працює система електронних платежів?

Як працює система електронних платежів?

Що таке електронна платіжна система?

Замовляйте передплату друкованих медіа онлайн

Сучасна система електронних платежів — складна небанківська система платежів, завдяки якій можна цілком безпечно та швидко проводити онлайн-платежі через інтернет. Ця система не працює з готівкою, не випускає пластикові картки та не видає позики. Усі операції проводяться виключно в мережі інтернет, тому користуватися можна у будь-якій частині земної кулі та у будь-який час.

Алгоритм дій електронних платіжних систем досить простий і відповідає світовим стандартам. Якщо говорити простими словами, то схема роботи виглядає так:

  1. Клієнт (платник, покупець) обирає необхідну функцію з переліку. Наприклад, перерахувати кошти чи оплатити замовлення в інтернет-магазині.
  2. Далі запит клієнта відправляється до банківської установи, яка активувала виклик.
  3. Після цього банк встановлює зв’язок з платіжною системою, а остання своєю чергою комунікує з банком, який стягує комісію за користування карткою.
  4. Після всіх цих маніпуляцій банк перевіряє платоспроможність клієнта та, якщо все гаразд, надсилає відповідне підтвердження та дозволяє списати кошти.
  5. Далі термінал проводить транзакцію та повідомляє, про успішність/неуспішність проведеної операції.

В результаті злагодженої роботи усіх цих механізмів, клієнт за лічені секунди має змогу зробити оплату чи перерахувати кошти.

В чому переваги використання електронних платіжних систем для звичайних людей?

Електронні платіжні системи мають ряд переваг. Ось найосновніші з них:

  • користуючись системою, клієнт може з легкістю відкрити рахунки на різні валюти та користуватися банкоматами майже у всіх країнах світу;
  • особисті дані клієнта 100-відсотково захищені завдяки кодуванню, яке проходить у два етапи. Система працює таким чином, що вся інформація проходить етап повного шифрування, тому ніхто не може дізнатися деталі;
  • система надає своїм клієнтам цілодобовий доступ до власних коштів. Жодних обмежень, тому скористатися своїми фінансами можна будь-коли, коли це необхідно;
  • транзакції відбуваються дуже швидко, незалежно від того, в яку країну відправлено платіж;
  • система пропонує своїм клієнтам детальний звіт та аналітику витрат, тому з таким інформуванням з легкістю можна контролювати свої фінанси;
  • користувачі мають можливість налаштувати регулярні платежі, наприклад, за комуналку або будь-які інші, що мають проводитися на регулярній основі.

Але серед усіх зручностей та переваг є також деякі моменти, про які не завадить знати:

  • деякі електронні платіжні системи мають не дуже вигідний відсоток у разі виконання такої операції як конвертація будь-якої валюти в гривню;
  • не для всіх країн Європи діють однакові користувацькі умови. Наприклад, не всі клієнти з України мають доступ до функції поповнення балансу тощо;
  • партнерські якості системи не завжди розвинені. Наприклад, картки підлягають обслуговуванню лише в певному банкоматі, який знаходиться у незручному місці чи задалеко від клієнта.

Але ці недоліки можна перетворити у переваги, якщо перед використанням певної електронної платіжної системи дізнатися про те, які операції й на яких умовах вона надає клієнтам.



Джерело