Як правильно обирати суші

Як правильно обирати суші

Суші – популярна та корисна японська страва, яку можна скуштувати у багатьох закладах чи замовити доставку їжі додому. Як обрати суші, щоб не розчаруватись в цьому продукті?

Починати з простого

Багато хто боїться куштувати суші, бо в них незвичний смак. Тому для початку потрібно скуштувати найбільш прості варіанти, де мінімум інгредієнтів. Це можуть бути:

  1. Маки. Для знайомства підійде такий рол з трьох компонентів: рису та начинки, які загорнуті у листок норі. Начинкою може бути тунець, креветка чи свіжий огірок.
  2. Нігірі. Ще більш простий варіант, оскільки не має «обгортки». Компоненти гарно видно, їх добре відчутно на смак. Це невеличка кулька клейкого рису зі шматочком крабу, креветки чи рибою зверху.

Ці два види варто спробувати в чистому вигляді, а потім вже експериментувати з різними соусами, щоб смак був більш виразний, насичений.

Обирати найбільш популярні страви

В кожному тематичному закладі харчування обов’язково є такі види суші:

  1. Каліфорнія. Це ніби суші навиворіт, оскільки листок норі та начинка всередині, а обгортка – це рис. Вироби прикрашають білим та чорним кунжутом, ікрою риб.
  2. Філадельфія. Це звичний формат з листям норі, рисом, огірком, вершковим сиром та лососем. Риби та сиру багато, поєднання ніжного смаку, не занадто екзотичне, но більшість полюбляє саме цей варіант.

Їх можна замовляти сміливо, бо смак цих страв подобається більшості споживачів.

Поступово розширювати свої пізнання

Після того, як смакові рецептори звикли до класичних варіантів суші, можна переходити до більш екзотичних та насичених смаків. Щоб зрозуміти, що подобається, а що ні, не варто купувати велику порцію незнайомої їжі. Краще замовити сет – набір з різних видів ролів, щоб скуштувати декілька різних за раз.

Сети – гарний вибір для великої компанії з різними смаками, фуршетів, домашніх посиденьок з друзями чи корпоративів. Окрім страв з рибою, крабами та креветками є суші з м’ясом, для веганів – з авокадо та огірками, з фруктовими інгредієнтами. Тож експериментувати зі смаками можна нескінченно.

Слідкувати за свіжістю

Суші смачні тільки в тому випадку, коли страва свіжа. Основні ознаки якісного продукту:

  1. Помірний, ледь відчутний запах риби. Для ролів використовують її морські різновиди, тому різкого аромату сирої риби чи болота бути не повинно.
  2. Красивий вигляд. Рол має бути охайним, рівним, правильної форми. Без темних плям, обвітрювання. Якщо риба по краю темна, стала тьмяна, то вона не свіжа.
  3. Правильна консистенція норі. В нормі вони повинні бути в міру м’якими, еластичними, добре втримувати начинку.
  4. Консистенція морепродуктів. Креветки, кальмари чи восьминоги мають бути пружними, але не гумовими.

Смак та аромат суші як національного японського блюда – приємні, з вираженими відтінками компонентів. Структура – збалансована. В ролах не повинен занадто переважати рис чи соус.

Бути уважним у закладі харчування

До вибору японського ресторану чи суші-бару слід ставитись уважно. Стилізований інтер’єр, орієнтація на одну кухню, а не відразу на 4-5, відрита японська кухня та доброзичливий персонал, стандарти в приготуванні – це все ознаки достойного закладу. Також варто звернути увагу на чистоту в приміщенні, швидкість приготування страви, а перед відвідуванням уважно почитати відгуки клієнтів.


*на правах реклами



Джерело