Ворог змінив тактику? Потрібно відповісти!
Зважаючи на те, що нині приблизно третина території нашої держави залишається забрудненою мінами і непридатною для нормального життя, сільськогосподарської діяльності та бізнесу, громадські активісти висунули ініціативу, що може значно пришвидшити процес розмінування територій.
Ініціаторкою проекту Life Robots Ukraine, що стосується закупівлі розмінувальних і логістичних роботів, виступила волонтерка Валентина Малько. Вона акцентує увагу на змінах в тактиці ворога: дедалі частіше завдяки роям дронів він руйнує шляхи постачання для українських військових, а також маршрути евакуації поранених. Також спостерігається масове мінування територій.

«Нам терміново потрібні роботи для розмінування, які також можуть використовуватися в логістиці,» — розповідає Валентина Малько. — «Я вже спілкувалася з виробником розмінувальних роботів. Це обладнання, розроблене українськими інженерами та виготовлене в Україні. Воно дозволяє обстежити до двох гектарів на день, що вдвічі більше, ніж роблять сапери, і коштує майже в сто разів дешевше за європейські аналоги. Техніка вже пройшла сертифікацію і зараз перебуває на етапі випробувань та доопрацювання. Вважаю, що це перспективний і довгостроковий проект, але для збільшення виробництва потрібні фінансові вливання.

500 роботів розмінують десяту частину земель
Очевидно, що реалізація проекту Life Robots Ukraine, що передбачає закупівлю розмінувальних і логістичних роботів, потребує значних фінансових інвестицій. Ініціатори планують збирати підписки на мільйон доларів щомісяця, що дозволить зібрати 12 мільйонів доларів за рік. Якщо 500 розмінувальних роботів будуть працювати протягом восьми років, це дозволить очистити до 12 тисяч квадратних кілометрів – десяту частину всіх замінованих територій!

«Ми розраховуємо на підтримку не лише українців, а й представників 15 країн світу. Нам необхідно брати участь у конференціях та бізнес-форумах в різних європейських країнах, а також в Ізраїлі та Південній Кореї. Планується створення малих локальних команд для реалізації проекту в різних країнах. Ми запропонуємо різні варіанти участі, наприклад, купівля робота з логотипом компанії чи іменем близької людини. Це гарний, патріотичний та романтичний жест. Ми також будемо співпрацювати з прихильниками України в інших країнах і навіть у Росії, простими людьми, які готові донатити на проект, щоб прискорити нашу перемогу.
У пошуках однодумців
Команда проекту Life Robots Ukraine запрошує до співпраці всіх, хто поділяє наші ідеї. Треба не тільки донатити, а й вести переговори, перекладати матеріали на різні мови.
Ми шукаємо амбасадорів — українців за кордоном і місцевих жителів інших держав, які допоможуть представляти наш проект та шукати нових донаторів. Нам потрібні партнери з бізнесу та підприємництва.
Серйозний виклик, з яким зіткнувся наш проект, — це детальна робота в соціальних мережах. Фейсбук блокує пости, одному з елементів яких є слова «міна», «дрон», «розмінування». Власники платформи не бажають засмучувати читачів інформацією про гіркі реалії війни, тому часто люди у світі не мають повної картини того, що насправді відбувається в Україні. Потрібно донести точну інформацію, і це не менш важливо, ніж збір коштів.
Валентина Малько мріє об’єднати навколо проекту Life Robots Ukraine сотні тисяч однодумців. Мета — прискорити розмінування територій, повернути їх до безпечного використання та зробити практику тотального мінування неприпустимою.
Довідка «ОЖ»: про роботів для розмінування територій
Сучасні війни – це конфлікти з використанням новітніх технологій, які постійно вдосконалюються. Одним з інноваційних рішень є використання роботів. Є логістичні моделі, що забезпечують доставку боєприпасів, продовольства та евакуацію поранених. Є й роботи для розмінування територій. Український розмінувальний робот здатний знищувати міни за рахунок створення тиску на землю. Вибухи не пошкоджують його, а оператор, що управляє ним, перебуває на безпечній відстані. Кількість роботів для розмінування має бути значною.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проекту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не завжди відображають офіційну позицію партнерів.