як це працює та чому це важливо

як це працює та чому це важливо

Як зареєструвати собаку?

Зареєструвати собаку в Одесі та отримати жетон можна в комунальному підприємстві «Муніципальний центр екологічної безпеки» Одеської міської ради.

Щоб це зробити, потрібно відвідати підприємство за адресою: вул. Атамана Головатого, 32, з понеділка по четвер – з 9:00 до 18:00, а в пʼятницю – з 9:00 до 16:30. Беріть із собою фотографію тварини, копію паспорта та ідентифікаційного коду особи, на яку реєструється собака. Підприємство укладає договір з особою, що реєструє домашнього улюбленця. Вартість послуги становить 115 гривень, і оплата здійснюється безготівково через банк.

Реєстраційна картка на тварину

Здається, що все досить просто, проте черг власників собак та котів немає.

– Власники тварин ще не стали настільки відповідальними, щоб захистити своїх улюбленців від поневірянь у місті на випадок втечі або викрадення, – зазначає директорка «Муніципального центру екологічної безпеки» Таїсія Бакун. – Реєстрація із наданням спеціального жетона та внесенням до міжнародної електронної бази даних дозволяє швидко з’ясувати, де знаходиться тварина, і за яких умов. Це також стосується інших країн, які співпрацюють у рамках цієї програми. Більш детально з нею можна ознайомитися на сайті animal-id.info. Там, зокрема, присутні історії про те, як жетони допомогли повернути загублених домашніх тварин власникам. Це дійсно заслуговує на увагу.

Таїсія Бакун
Таїсія Бакун

Чи не доведеться реєструвати тварину вдруге?

Основне питання, яке задають сьогодні власники собак, це чи потрібно буде вдруге реєструвати свого собаку, коли, як у Києві, ця послуга стане доступною у ЦНАП?

– У Києві планується створення реєстру тварин столиці, – коментує Таїсія Бакун. – В Одесі дані відразу йдуть до міжнародного реєстру. Тому тим, хто вже зареєстрував свого собаку, повторна реєстрація не знадобиться.

Реєструватись зовсім не страшно

Що кажуть одесити — власники собак?

Тетяна Устименко
Тетяна Устименко

Тетяна: «Я вважаю, що реєстрація необхідна як для безхатніх, так і для домашніх тварин. Неприпустимо, щоб у великому місті існувала ситуація, коли ніхто не знає, скільки тварин та які породи знаходяться на вулицях або у домівках. За кордоном такі реєстри допомагають контролювати чисельність тварин та забезпечувати своєчасні щеплення, щоб уникати спалахів, зокрема, сказу. Я чула лише про реєстрацію безхатніх тварин в Одесі, коли їх відловлюють і відправляють на стерилізацію, а потім повертають на звичні місця проживання вже з кліпсами. Але тепер я знаю, що можливо зареєструвати також домашніх тварин. Розповім про це знайомим, у кого є собаки чи коти. Це дійсно корисна інформація».

Олександр
Олександр

Олександр: «У нас довгі роки жив доберман – він заліз до автомобіля в районі ринку на 7-му кілометрі, і залишився з нами. Чи його викинули, чи загубив, ми так і не дізналися. Тоді не було чіпів, які могли б допомогти знайти власника. Сьогодні ж реєстрація із спеціальним жетоном дає змогу у багатьох ситуаціях зрозуміти, що трапилося, чому собака опинився на вулиці. Однозначно підтримую ідею реєстрації, але мушу визнати, що раніше не чув про це».

Саша з врятованим з вулиці Доббі
Саша з врятованим з вулиці Доббі

Саша: «Я вважаю, що реєстрація домашніх тварин – це обовʼязкова умова, бо коли вони опиняються на вулиці, шанси вижити практично нульові. Собаки та кішки не здатні орієнтуватись у незнайомому середовищі і часто стають жертвами аварій. Зграї дворових собак можуть нападати і травмувати чужих тварин. Якщо ж є чіп або жетон, можно швидко вияснити, хто є власниками і де вони мешкають, оперативно повернути домашнього улюбленця. Це надзвичайно важливо, особливо під час повітряних тривог, коли багато тварин стресують і тікають від дому, отримують травми і не можуть повернутись».

Даша та Скай
Даша та Скай

Даша: «В мене чипований пес Скай породи стаффордширський тер’єр. Ми чипували його, щоб у разі зникнення можна було швидко знайти. Якщо їхати за кордон, чипування є обовʼязковим. Щодо реєстрації в Одесі, я не знала, що це можливо. Хотілося б отримати більше інформації на цю тему».