Як вибрати квадрокоптер: параметри, які варто врахувати

Як вибрати квадрокоптер: параметри, які варто врахувати
1000 грн від держави на передплату друкованих медіа

Ми розповімо, як купити квадрокоптер не помилившись у виборі.

Типи квадрокоптерів

Зазвичай вибір стоїть між такими типами:

  • Споживчі квадрокоптери — підходять для фільмування та фотографування аматорського рівня. Вони портативні, доступні, зручні та прості в експлуатації.
  • Професійні квадрокоптери — призначені для комерційних та інших професійних цілей. Їх використовують у службі доставляння, інспекції, будівництві, геодезії, сільському господарстві тощо. Вони мають розширені функції: триваліший час польоту, камери з високою роздільною здатністю, посилену безпеку, взаємозамінні підвіси, камери та об’єктиви, які дозволяють налаштовувати функції для певної мети. Ціна досить висока.
  • Перегонові квадрокоптери з полегшеною конструкцією, які призначені для польотів на високій швидкості. Різновидом є трюкові дрони з високою маневровістю.

Ключові параметри

Камера

Найчастіше використання дрона має метою аерофотографування або фільмування. Вирішальним фактором вибору є якість камери. Оцінюючи її, слід звернути увагу на такі характеристики:

  • Роздільна здатність: що вище, то детальніше зображення.
  • Розмір сенсора: що більше, то більше сенсор уловлює світла та забезпечує кращу якість зображення.
  • Ширина діафрагми: що більше, то краще якість зображення у разі слабкого освітлення.

Батарея

Час польоту залежить від якості батареї, її місткості. Більшість споживчих дронів здатні літати на одному заряді 20-30 хвилин, тоді як у просунутих моделей цей час становить понад 40 хвилин. Перед покупкою квадрокоптера слід перевірити характеристики акумулятора, такі як місткість та час зарядки, щоб він відповідав тим завданням, заради яких його купують.

Функції безпеки:

  • Уникнення перешкод. Дрони з датчиками для виявлення та уникнення перешкод мають нижчий ризик зіткнень. Це особливо важливо для новачків та для використання БПЛА у складних умовах.
  • Повернення додому (RTH). Функція автоматичного перенаправлення дрона в точку зльоту, якщо втрачено сигнал контролера або низький заряд батареї.
  • Геозонування. Створення віртуальних кордонів, які дають квадрокоптеру змогу уникати зон обмеженого доступу, наприклад, аеропорту.
  • Режим новачка. Це налаштування обмежує відстань, висоту та швидкість польоту дрона.

Дальність польоту

Радіус дії показує, як далеко дрон може відійти від контролера без втрати зв’язку. Квадрокоптери далекого радіусу дії здатні долати великі відстані без ризику загубитися. Проте заявлений виробником радіус дії може бути більше, ніж фактичний через радіоперешкоди та перешкоди на місцевості, що слід враховувати.

Аксесуари для квадрокоптера

Деякі комплектуючі для дронів FPV можуть покращити роботу дрона. Зокрема, рекомендовано звернути увагу на такі додаткові аксесуари:

  • Запасні акумулятори. Вони дають змогу продовжити сеанси польоту, головне під час вибору — сумісність з дроном.
  • Запасні карти пам’яті. Під час сеансу бажано мати під рукою кілька карт micro SD з місткістю щонайменше 32 ГБ, щоб гарантувати, що під час фільмування не закінчиться місце для зберігання відео.
  • Кейс для транспортування. Він захистить квадрокоптер та його аксесуари від пилу, вологи та механічних пошкоджень під час перевезення.

Отже, перед покупкою слід визначитися з цілями, провести невелике дослідження ринку, порівняти моделі, розрахувати бюджет на дрон та аксесуари. Це допоможе купити БПЛА, який найкраще відповідатиме потребам.


*на правах реклами



Джерело