Тип пральної машини
На прилавках магазинів можна зустріти пральні машини двох видів: класичні пральні машини та прально-сушильні. Перед тим, як купити нову машину-автомат, потрібно вирішити, яка саме машина потрібна. Класична машина стирає, полощить і вичавлює вміст. Сушити речі потрібно окремо на свіжому повітрі чи використовуючи сушильну машину. Пральна-сушильна машина-автомат впорається не тільки з пранням, полосканням та віджиманням, але й чудово висушить усі речі. У деяких моделях пралень можна також вибрати тип білизни: є спеціальні програми для бавовни, синтетики, вовни. Деякі виробники прально-сушильних машин пропонують споживачам не тільки сушку, а й прасування. Наприклад, пральна машина Канді оснащена двома програмами прасування: легка та нормальна.
Тип завантаження
На сьогодні пральні машини випускаються з двома видами завантаження: фронтальним та вертикальним. Пральна машина з вертикальним завантаженням зверху оснащена кришкою, куди й поміщається білизна для прання. Такі машини компактніші і не займають багато місця, але вимагають зверху більше простору, щоб була можливість відкрити кришку і завантажити білизну. У машини з вертикальним завантаженням можна додавати мову навіть тоді, коли прання вже запущено. У пральних машин із фронтальним завантаженням прозорі дверцята розміщені на передній панелі. Таку техніку можна легко встановити під стільницею або в закритій тумбі.
Тип двигуна
Пральні машини-автомат також відрізняються типом двигуна. Він може бути колекторним чи інверторним.
Машини з колекторним двигуном працюють голосніше, ніж з інверторним. Це тим, що такий тип двигуна працює із застосуванням спеціальних щіток, які запускають спільну роботу мотора і ротора. Основна причина поломки таких машин: стирання щіток та розтяжка ременя приводу.
Прання з інверторним двигуном працюю інакше. Вони не мають щіток і ременя приводу, тому такий двигун ще називають двигуном з прямим приводом. Він кріпиться до барабана безпосередньо, тому не потрібний ремінь передачі моменту, що крутить.
До основних переваг пралень з прямим приводом відносяться:
- низький рівень шуму, оскільки відсутні щітки;
- висока швидкість віджимання.
Основні та додаткові функції
До переліку стандартних програм, якими оснащені сучасні пральні машини-автомат, входять:
- звичайне прання;
- попереднє замочування білизни;
- делікатне прання;
- прання дитячих речей;
- швидке прання;
- ручне прання;
- прання пухових ковдр;
- полоскання та віджимання без прання;
- тільки віджимання;
- суперполоскання.
Такий перелік функцій можна зустріти майже у будь-якій пральній машині. Але є й такі моделі, які надають низку додаткових функцій. Але перш ніж купувати таку машину, потрібно точно бути впевненими в тому, що всі ці функції будуть затребувані, оскільки ціна на машини з додатковими функціями дорожча за звичайні, які містять стандартний набір програм.
До додаткових функцій пральних машин, наприклад, належать:
- Контроль рівня піни. У деяких випадках прання оснащується датчиком, який вимірює рівень піни й таким чином визначає якість полоскання речей.
- Біофаза прання. За допомогою цієї програми можна нагріти воду в машинці приблизно на 15 хвилин, щоб біодобавки в порошку активувалися краще. Як правило, ця програма розрахована на прання з подальшим виведенням органічних плям, таких як вино, кетчуп, кава.
- Режим нічного прання. Цю програму використовують для прання у нічний час. Вона стирає на знижених оборотах, завдяки чому працює набагато тихіше.
- Програма прання з відстроченим часом. Така функція дозволяє настроїти початок прання на більш зручний час.
*на правах реклами