Чому вчать дитину настільні ігри?
Останнім часом всю увагу дітей захопили комп’ютерні ігри, і багато батьків відмовилися від старої доброї класики — настільних ігор. І даремно, тому що гра в настільні ігри дуже корисна для дітей.
Граючи в ігри з батьками чи друзями, діти розвивають свій емоційний інтелект. Вони радіють за вдалі ходи та перемоги, або, навпаки засмучуються поразками. Але оскільки гра проходить в добрій атмосфері діти навчаються справлятися зі своїми емоціями та не засмучуватися через невдачі. Також, граючи в настолки, вони навчаються спілкуватися, будувати тактику та стратегію, наприклад, як під час гри в «Монополію». Вони вчаться планувати наступні дії та аналізувати попередні ходи як свої, так і своїх суперників. Розвити навики аналізу допоможе гра в шахи, шашки та доміно.
Настільні ігри треба підбирати згідно з віком дитини. Наприклад, якщо бажаєте познайомити малюка з такою грою як доміно, то це можна зробити починаючи з трьох років. Але для зовсім маленьких треба обирати доміно з картинками, а для дітей старшого віку — класичне доміно.
Деякі ігри вчать швидкому реагуванню на події. Якщо дитина довго думає чи не може швидко реагувати на зміну подій — запропонуйте їй пограти в гру «Встигни за 6 секунд» чи їй подібні.
Великий вибір настільних ігор представлено, наприклад, на сайті найвідомішого українського виробника ігор ТД Стратег – strateg.ua/ru.
Дитяча творчість — важливий етап дорослішання
Останнім часом великою популярність мають набори для дитячої творчості. Завдяки їм діти вчаться працювати з певним матеріалом, а також мають нагоду самовиразитися. Творчий процес допомагає їм відчути власну значимість та індивідуальність.
Перш ніж обрати той, чи інший набір для творчості, поцікавтеся, чим хоче займатися ваша дитина. Набори можна підібрати за темами:
- Малювання. Це можуть бути розфарбовки та картки-шкрябалки для найменших, а також розфарбовки-антистрес та картини за номерами різної складності — для більш дорослих дітей. Запропонуйте дітям малювати не лише олівцями. Дайте змогу спробувати свої уміння у малюванні фарбами, маркерами чи фломастерами.
- Ліплення. На сьогодні можна придбати найрізноманітніші набори для ліплення, куди входить все необхідне. Це може бути ліплення звичайним чи повітряним пластиліном, а також керапластом або глиною. ТД Стратег пропонує навіть картини з пластиліну. В комплекті є все для того, щоб створити пластиліновий шедевр.
- Плетіння. Цей вид творчості допоможе дитині відточити навички справжнього дизайнера. Є набори для плетіння браслетів хуміхімо, плетіння шпицями та крючком. Вся крутість таких наборів у тому, що комплект містить точну інструкцію що і як треба робити й все необхідне. Тому батькам не треба ходити по різних крамницях, щоб купити нитки, крючок чи шпиці.
- Конструювання. На сьогодні в дитячих магазинах представлена сила-силенна найрізноманітніших конструкторів та мозайок. Такі комплекти допоможуть розвити інженерні та естетичні здібності.
- Алмазні мозаїки або, як їх ще називають алмазний живопис. Це окремий різновид творчості. Завдання дитини з кольорових стразів, які є в комплекті, викласти справжню картину. Для малюків є маленькі набори алмазного живопису у вигляді магнітів на холодильник, а для дітей більш старшого віку та дорослих — це справжні картини, якими, після виконання, можна прикрасити власну оселю. Алмазний живопис навчить дитину цінити прекрасне, зробить її більш спокійною та навчить працювати над довготривалими проєктами, тому що такий вид творчості вимагає часу та уваги.
Джерело: www.strateg.ua/ru
*на правах реклами