Ціна на маленькі кавуни (2-4 кг) 10 грн за кілограм, середні за розміром (5-7 кг) вже будуть 12 грн за кг. Великі полосатики (8-20 кг) від 12 до 16 грн за кг. Такий кавун може коштувати до 250-300 грн, тому продавці охоче їх ріжуть на половинки та на чверті, коли є відразу два чи чотири покупці, а люди із задоволенням купують, бо з’їсти велетня під 20 кг не кожній родині під силу, а вони дуже смачні!
В супермаркетах, що розташовані на Таїрова, найдешевші кавуни в “Сильпо” та “Таврії” – 14,5 грн за кілограм, але самі кавуни більш за розміром в Тавріях – справжні велетні. В АТБ поки вартість – 15,9 грн за кг, але кожного дня ціна падає та на вихідні тут також може бути дешевше.
Читайте також: Ідеальний кавун: який він?
В магазинах також ріжуть на половинки та чверті, в такому вигляді кавуни знаходяться в холодильниках, що зручно, бо відразу кавунчик ще й прохолодний йде додому!
Є в “суперах” кавуни й без кісточок, такі найдешевші як раз у Таврії – 24,9 за кг, в Сильпо – 25 грн, в АТБ на декілька грн дорожче – 33,95 грн.
А ось жовтих та білих кавунів поки не побачили, ані на ринку, ані в магазині, мабуть, екзоти ще на полі спілкуються із сонечком, щоб вже в серпні побалувати людей надзвичайними смаками.
Що ще, в цьому році всі продавці відмічають, що кавуни дуже солодкі! Пов’язують це з дощами на весні та сильної спекою в липні, коли кавуни вже набирали свою вагу та збиралися на прилавки ринків та магазинів.
Також відмітили фермери, що самі привезли на ринок ягоду-велетня, сезон кавунів може бути в цьому році коротким: всі кавуни одного сорту на гілках дозрівали майже одночасно.
Тому бігом за кавунчиком та святкувати День кавуна! Це корисно для здоров’я та дуже смачно!