Основні симптоми
Пременопауза настає, коли у вас є симптоми менопаузи, але менструації не припинилися.
Менопауза – це період, коли ваші місячні припиняються через зниження рівня гормонів. Зазвичай це вражає жінок у віці від 45 до 55 років, але це може статися і раніше.
“Якщо вам від 30 років і ви відчуваєте втому, у вас “туман у мозку”, то це важливий сигнал організму. Якщо ви проходите через “нормальну” менопаузу, ви проходите її у віці від 49 до 51 року. Пременопауза, яка є періодом перед менопаузою, коли гормони можуть сильно коливатися, насправді може початися дуже рано”, – пояснила доктор Ширін Кассам.
Також, якщо ви стали особливо дратівливими, погано спите та сильно потієте, то це також може бути передвісниками менопаузи.
Менопауза та пременопауза можуть відчуватися по-різному для кожного, причому деякі люди відчувають багато симптомів, а деякі не відчувають жодних. Симптоми можуть включати зміни менструації, зміни настрою, проблеми з пам’яттю або концентрацією, проблеми зі сном, прискорене серцебиття, болі в м’язах і збільшення ваги.
Причини ранньої менопаузи
Причинами можуть бути генетична схильність, аутоімунні захворювання, хірургічне видалення яєчників, лікування раку (хіміотерапія, радіотерапія) та інші фактори. У такому випадку симптоми клімаксу з’являються раніше і жінкам важливо звернутися до лікаря.
Причини передчасної менопаузи
- генетика – спадковість відіграє важливу роль у визначенні віку настання менопаузи. Якщо у жінки в родині були випадки передчасної менопаузи, то ймовірність, що вона сама зіткнеться з цим, підвищується
- аутоімунні захворювання – деякі аутоімунні розлади, такі як ревматоїдний артрит або захворювання щитовидної залози, можуть впливати на роботу яєчників і призводити до передчасного виснаження їх функції
- хірургічне видалення яєчників – призводить до повного настання менопаузи незалежно від віку жінки
- інфекції та хронічні захворювання – деякі інфекційні захворювання або хронічні стани можуть впливати на функцію яєчників.
Раніше ми повідомляли про продукти, які допоможуть відтермінувати менопаузу у жінок.
Також читайте про 5 міфів про клімакс, в які час припинити вірити.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета – надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров’я звернутися до лікаря.