ЄС закликають готувати до можливої війни – глава Єврокомісії зробила заяву

ЄС закликають готувати до можливої війни – глава Єврокомісії зробила заяву“Той, хто говорить та діє, як Путін, не хоче миру, а має намір продовжувати”, – заявила вона в ефірі німецької радіостанції Deutschlandfunk.

Фон дер Ляєн наголосила на важливості продовжувати підтримку України в умовах війни, а також зміцнювати обороноздатність Європейського союзу. На її думку, потрібно більше інвестувати в оборону, якщо Європа хоче зберегти мир на континенті.

Політик також заявила про гібридні атаки Росії. Йшлося про провокації на кордоні у Балтійському морі, використання мігрантів як важіль впливу та намагання розколоти європейців у соцмережах.

За словами президентка Єврокомісії, зміцнення оборони ЄС також може позитивно вплинути на економіку. Як приклад, вона назвала ініціативу Польщі та Греції щодо створення спільної системи ППО.

“Важливо, щоб за допомогою мільярдів, які ми інвестуємо, також створювалися хороші робочі місця тут, у Європі”, – пояснила Урсула фон дер Ляєн.

Допомога Україні від ЄС

Європейський союз увів 13 пакетів санкцій проти Росії від 24 лютого 2022 року. Зараз Брюссель працює над 14 пакетом.

Як відомо, ЄС фінансував закупівлю зброї для України. Зокрема, було вділено кошти для виготовлення мільйона артилерійських снарядів для України.

Крім того, під час війни Україна стала ближчою до вступу в ЄС. Україна отримала статус кандидата на членство в Євросоюзі, а Рада ЄС рекомендувала почати переговори про вступ.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.Джерело