Європа має домогтися від спікера Джонсона просування допомоги Україні, – Кемерон

Європа має домогтися від спікера Джонсона просування допомоги Україні, – Кемерон

Вкрай важливо, щоб ми додзвонилися або, в моєму випадку, особисто зустрілися зі спікером Джонсоном у Палаті представників, щоб домогтися ухвалення цього законопроекту (з грошима для України – ред.)“, – зазначив міністр.

За його словами, міністри закордонних справ країн Європи “мають відіграти реальну роль” у питанні просування допомоги Україні в США.

“Конгрес прислухається до того, що кажуть інші, і до того, що Америка здатна зробити”, – додав Кемерон.

Він підкреслив, що є варіант розвитку подій, “за якого Україна буде відкинута назад, а в Москві, Пекіні, Тегерані та Пхеньяні буде тріумф”. При цьому НАТО і Європу буде чекати майбутнє, “в якому не буде безпеки”.

Також глава МЗС Британії закликав інші країни НАТО прискорити роботу щодо відправки Україні зброї, термін придатності якої спливає.

“Ця зброя має бути передана Україні – не дорога, списана у наших власних країнах”, – додав він.

За словами Кемерона, країнам Заходу необхідно “натиснути” на свої міністерства фінансів, щоб вони дозволили конфіскацію російських активів на користь України будь-якими способами.

Допомога Україні від США

Нагадаємо, США вже кілька місяців практично не надають Україні військової та фінансової допомоги. Це пов’язано з тим, що Конгрес неспроможна виділити цього фінансування.

Нещодавно Сенат США ухвалив законопроект, який передбачає 60 млрд доларів на допомогу Україні. Але він “застряг” у Палаті представників через те, що спікер Майк Джонсон не хоче виносити його на голосування.

Республіканець Джонсон заявив, що його фракція розробляє альтернативний законопроект, який передбачає допомогу нашій країні у кредит. Раніше її надавали на безоплатній основі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело