Європейська Рада просить посилити санкції проти РФ: що пропонується

Європейська Рада просить посилити санкції проти РФ: що пропонується

У підсумковій заяві Євроради щодо України зазначається, що новий пакет обмежень закликає до подальших кроків, спрямованих на послаблення здатності Росії продовжувати вести агресивну війну, зокрема шляхом посилення санкцій.

“Повна та ефективна імплементація санкцій є надзвичайно важливою. Єврорада просить Раду та Комісію покращити обмін інформацією, посилити імплементацію, активізувати дії ЄС та держав-членів з третіми країнами і закрити всі лазівки як всередині, так і за межами Союзу”, – йдеться у документі.

Під лазівками маються на увазі заходи для запобігання обходу санкцій через треті країни та забезпечення їх дотримання, зокрема щодо дочірніх підприємств компаній ЄС за кордоном.

У заяві також зазначається, що доступ Росії до чутливих товарів і технологій, що мають важливе значення для ведення бойових дій, має бути максимально обмежений, зокрема шляхом націлювання на суб’єктів у третіх країнах, які уможливлюють такий обхід.

Крім того, Європейська Рада закликає Верховного представника та Єврокомісію підготувати подальші санкції проти Білорусі, Північної Кореї та Ірану.

21-22 березня у Брюсселі проходить саміт лідерів країн Європейського Союзу. Під час зустрічі розглядається продовження підтримки України, питання безпеки та оборони, зокрема ситуація на Близькому Сході, питання розширення ЄС, міжнародні відносини, міграція та сільське господарство.

Санкції ЄС проти Росії

З початку повномасштабного вторгнення Європейський Союз регулярно запроваджує санкції проти Росії за агресивну війну проти України. Обмеження запроваджуються проти російських чиновників, олігархів, секторів економіки, компаній та оборонних підприємств агресора.

23 лютого 2024 року ЄС ухвалив 13-й пакет санкцій проти Росії. Європейська Рада постановила запровадити обмежувальні заходи щодо ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб.

Президент України Володимир Зеленський також закликав посилити санкції проти Росії. За його словами, аеробалістичні ракети “Кинджал”, якими Росія обстрілює Україну, вміщують десятки іноземних деталей.

Днями міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії запропонували Євросоюзу заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Джерело