Верховна Рада може на законодавчому рівні заборонити Telegram, якщо це дозволить підвищити інформаційну безпеку в державі.
“Є така можливість. Необхідно вести переговори, і якщо буде потрібно, український парламент готовий ухвалити відповідні рішення. Але зазначаю, що це не для піару або заради лайків, а для забезпечення більшої інформаційної безпеки для України”, – підкреслив Стефанчук.
Він також зазначив, що перший віцепрем’єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров активно співпрацює з командою, тому частина російського контенту в соціальних мережах вже недоступна навіть при використанні VPN.
Часткова заборона Telegram в Україні
Раніше повідомлялося, що у жовтні 2024 року Верховна Рада обмежила застосування Telegram для працівників свого апарату, відповідно до рекомендацій Ради національної безпеки та оборони України. Проте ці обмеження не поширюються на приватне використання месенджера. Також питання заборони Telegram активно обговорюється на регіональному рівні.
Ми також раніше повідомляли, що ряд українських університетів ввели обмеження на використання месенджера Telegram серед своїх співробітників. У деяких випадках заборона стосується обговорення навчального процесу, встановлення застосунку на робочі пристрої та навіть використання месенджера на території навчальних закладів.
З 1 січня 2025 року Національний університет “Києво-Могилянська академія” заборонив використання месенджера Telegram для освітніх та службових цілей. Відповідний наказ підписав президент університету Сергій Квіт.
Заборона охоплює всіх студентів і працівників університету, які не зможуть використовувати Telegram для робочої комунікації та навчального процесу. Виключенням є використання месенджера для наукових досліджень. Крім того, всі облікові записи та посилання, пов’язані з університетом, мають бути видалені.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.