Яким продуктам влітку приділяти більше уваги
Основою здорового харчування в літній період є фрукти та овочі. Фахівці радять відмовлятися від жирних страв, а споживання м’яса звести до мінімуму. Його можна замінити рибою. У ній міститься білок, який засвоюється набагато краще, ніж м’ясний, а риб’ячий жир містить безліч корисних речовин. Також на заміну їжі з м’яса чудово підійдуть кисломолочні продукти, яйця і бобові.
Основними стравами в літньому меню мають бути різноманітні салати. Найкращий варіант літнього перекусу — це салат з огірків і помідорів із зеленню, приправлений маслиновою або лляною олією. Така страва містить масу вітамінів, а заправка дає змогу компенсувати нестачу жирів в організмі. А на сніданок можна приготувати різноманітні каші та мюслі з фруктами, ягодами та свіжовичавлений сік. Білий хліб і випічку потрібно замінити цільнозерновим або висівковим хлібом.
Важливість питного режиму влітку
Дуже важливого значення в спекотну пору року набуває і дотримання питного режиму. У літню спеку організм втрачає багато вологи, щоб підтримувати оптимальний водний баланс, необхідно випивати щонайменше 2 літри води на день. Найкращими напоями, що живлять організм важливими для нього мікроелементами й очищають його від токсинів, будуть холодний зелений чай з лимоном і мінеральна вода без газу.
І наостанок, найпопулярніші та найкорисніші овочі червня і липня.
Кабачок — його м’якоть чудово засвоюється організмом, не подразнюючи при цьому шлунок, але стимулюючи кишечник. Він багатий на вітаміни А, В і С, а також кальцій, магній, калій і залізо. Цей овоч потрібен організму для підтримання здорового стану нігтів, шкіри та волосся, а також нормальної серцевої та м’язової діяльності.
Помідор — це ціле джерело вітамінів і мікроелементів, серед них: А, В, С, Е, К, РР, а також магній, фосфор, калій, натрій, йод, залізо і цинк. Ба більше, в помідорі міститься один із найсильніших антиоксидантів — лікопен. До того ж помідори містять ще й гормон щастя. Тому їх регулярне вживання в їжу підвищує настрій.