За словами українського президента, звільнення заручників після багатьох місяців війни між Ізраїлем і ХАМАСом “є глибоко значущим моментом”.
“Бачити, як возз’єднуються сім’ї, знаючи, які сльози полегшення й радості це приносить, – це те, чому всі ми можемо співпереживати. Як українці ми знаємо біль розлуки й надію на повернення близьких додому”, – йдеться в публікації Зеленського.
Глава держави зазначив, що шлях до “тривалого миру та гідності для всіх людей” є довгим та складним, проте Україна сподівається на “подальший прогрес у напрямку безпеки, стабільності та нормального життя на всьому Близькому Сході”.
“Україна бажає миру, справедливості та надійних гарантій безпеки для всіх народів, продовжуючи й сама за них боротися”, – наголосив Зеленський.
Угода Ізраїлю з ХАМАС і звільнення заручників
Як повідомлялося раніше, за підсумками переговорів 16 січня Ізраїль та угруповання ХАМАС підписали угоду про припинення вогню та обопільне звільнення заручників.
19 січня між Ізраїлем і ХАМАС набула чинності угода про припинення вогню. Й того ж дня бойовики ХАМАС звільнили трьох жінок-заручниць, а Ізраїль має звільнити 90 палестинських в’язнів.
Детальніше про те, чому Ізраїль та ХАМАС підписали угоду, як довго може бути перемир’я та які є нові загрози – читайте в окремому матеріалі РБК-Україна.