Клавішні синтезатори або цифрові піаніно – що краще?

Клавішні синтезатори або цифрові піаніно – що краще?

Сучасні клавішні синтезатори за багатьма параметрами стали прекрасним вибором для тих, хто навчається грі на фортепіано. За звучанням і можливостями, габаритами і вартістю вони конкурують хіба що з цифровими піаніно, і в чомусь виграють. Але чи можна порівнювати ці два види клавішних і які з них краще підходять для навчання, домашнього та напів професійного музикування – дізнаємося з огляду від експертів інтернет-магазину Музлайн.

синтезатор

Секрет клавіатури

Клавіатура цифрового піаніно – найважливіший елемент цього інструмента. Саме завдяки тому, що така клавіатура (зі зваженими клавішами та реалістичною молоточковою механікою) була створена, з’явилася ціла категорія інструментів, що певною мірою замінила класичні акустичні фортепіано.

Одночасно із цим, синтезатори використовують дещо більш спрощені клавіатури з динамікою, але без відчуття зваженості та реалістичності натискання клавіш. У цьому полягає основна різниця між двома типами електронних інструментів, однак вона впливає іще на певні моменти:

  • габарити корпусу та вагу інструмента;
  • відчуття реалістичності від гри та можливість контролювати найтонші нюанси виконання;
  • вартість конкретної моделі зі схожої категорії.

Вбудована акустика

Традиційно і цифрові піаніно, і синтезатори мають інтегровану акустичну двох- або чотирьохполосну систему, що відповідає за відтворення звуку. Різні моделі укстатковуються системами різної якості та потужності, але це так чи інакше спільний елемент для обох типів клавішних.

І серед синтезаторів, і серед піаніно є моделі без вбудованої акустики, але це велика рідкість, що практично щезає зі світового ринку за непотрібністю. Ці моделі потребують підключення зовнішньої акустики та підсилення, що може реалізуватися на сцені чи в студії.

Екстер’єр, орієнтований на користувача

І синтезатори, і цифрові піаніно привертають велику увагу сучасних користувачів також і тим, що мають габарити і вагу менші за класичне акустичне піаніно, та дозволяють регулювати гучність звучання.

Для звичайної міської квартири обидва варіанти підходять ідеально – інструменти не займають надто багато простору, їх легко транспортувати або навіть розібрати та прибрати в шафу на час невикористання. Та за параметрами компактності безперечно виграють синтезатори, які є меншими та легшими, та не потребують масивної стійки для зручного розміщення.

Що ж зі звуком?

купити синтезатор

Звук – найважливіший елемент і синтезаторів, і цифрових піаніно. Сучасні моделі обох категорій співпадають у цьому питанні і в плані якості, і в плані розмаїття тембрів у вбудованих бібліотеках.

На думку експертів інтернет-магазину Muzline обидва інструмента підходять для навчання, домашнього музикування та створення музики, але все ж, відрізняються так би мовити направленістю – цифрові піаніно добре підходять тим, хто практикує академічну музику, а тим, хто любить експерименти та сучасні жанри, краще підійде синтезатор.