Кращі авто для України – як обирати машину для наших доріг

Кращі авто для України – як обирати машину для наших доріг

Наші особливості

Безумовно, стан доріг — це те, що значно відрізняє експлуатаційні умови в Україні від західних країн.

В Україні є чимало доріг, що відповідають європейським стандартам: це як основні магістралі, так і місцеві маршрути. Проте в ряді регіонів залишаються ділянки, що ремонтуються з запізненням.

Але по всій території можна знайти асфальт, і навіть у складних випадках мова йде про вибоїни або численні нерівності, а не про бездоріжжя.

Який автомобіль краще обрати

Отже, позашляховик із жорсткими характеристиками не є обов’язковим для середнього українського водія. Більшості користувачів цілком достатньо звичайного легкового авто у формі хетчбека, седана або універсала.

Багато водіїв віддають перевагу кросоверам — автомобілям, які є розширеною версією легкового класу, що поєднує в собі переваги легкового та позашляхового авто.

Цей тип авто переважає на ринку нових автомобілів і, напевно, домінував би на вторинному ринку, якби їх імпорт з Європи у вживаному стані був більш масовим.

Важливими характеристиками кросоверів є геометрична прохідність, зокрема кліренс та кути в’їзду і з’їзду. Такі автомобілі найзручніші для пересування по важкодоступних ділянках.

Що стосується традиційних легкових автомобілів, то для нерівних доріг краще обирати хетчбеки з короткою базою і малим заднім звисом.

При цьому варто уникати авто з великими передніми і задніми звисами — вони часто чіпляють ускладнення на дорозі, нестандартні “лежачі поліцейські” чи бордюри.

Фото: кожна країна має свою дорожню та інфраструктурну специфіку, яку слід враховувати при купівлі авто (unsplash.com)

Який бажано кліренс

Щоб без проблем долати складні ділянки автодоріг, обирайте автомобілі з кліренсом не менше 15 см. Якщо колісна база автомобіля перевищує 2,5 м, варто надавати перевагу ще більшому кліренсу.

До речі, можна додати 1-1,5 см до кліренсу, встановивши шини з вищим профілем — навіть за стандартного діаметра дисків.

Який двигун обрати українському водієві

При виборі автомобіля більшість українців звертають увагу на основні параметри двигуна:

  • паливна економічність
  • складність та вартість обслуговування
  • довговічність і надійність
  • потужність
  • тип пального.

Оскільки ці характеристики тісно пов’язані, багато хто підходить до вибору двигуна з практичної точки зору — визначаючи, що краще: бензин чи дизель.

Бензиновий двигун

У нашому випадку це універсальне рішення.

– Бензиновий мотор легший у ремонті, особливо для старих моделей.

– Його можна оснащувати газобалонним обладнанням (ГБО), що дозволяє значно зменшити витрати на паливо.

– Наявність ГБО забезпечує дві паралельні паливні системи, надаючи водієві більшу автономію.

Мінусів у бензинових агрегатів мало, але головний: серед автомобілів, привезених з Європи, бензинових моделей відносно небагато. В Європі часто переважають дизелі або малолітражні турбовані бензинові двигуни об’ємом 0,9-1,2 л, які не завжди підходять для українських умов, особливо з високим пробігом.

Дизельний двигун

Сучасні дизелі приємно дивують низьким споживанням пального — лише 4,5-5,0 л на 100 км. Проте, конструкція таких двигунів включає велику кількість дорогих компонентів, ремонт яких може знівелювати всю економію.

Це особливо важливо для нашої країни, адже більшість автомобілів в Україні має пробіг понад 300 тис. км, що зменшує їх ресурси.

Які марки і моделі підходять для українських шляхів

Щоб дізнатись, які автомобілі популярні серед українських водіїв, не потрібно робити глибокий аналіз — достатньо вийти на вулицю.

Останнім часом помітно зросла кількість моделей, таких як Volkswagen Golf і Passat (в європейських та американських модифікаціях), Skoda Octavia, Renault Megane та Ford Focus — переважно нових поколінь.

Серед нових автомобілів, придбаних у автосалонах, у трійці лідерів — виключно кросовери: Renault Duster, Toyota RAV-4 та Toyota Land Cruiser Prado.

Висновок

Вибір автомобіля в Україні в значній мірі залежить від умов його експлуатації. Місце проживання водія є суттєвим фактором, який потрібно враховувати при покупці: дороги, умови зберігання та обслуговування можуть помітно відрізнятися залежно від регіону та навіть району.