Квадрокоптер та технологічні інновації цього пристрою

Квадрокоптер та технологічні інновації цього пристрою

Різновид безпілотного літального апарату, який має 4 ротори для підйому та маневрування називається квадрокоптер. Його використовують у різних сферах нашого життя, зокрема для аерографії, відеозйомки та моніторингу територій. Далі розглянемо, які існують технологічні інновації цього пристрою.

Які технологічні новинки використовують у сучасних квадрокоптерах

Штучний інтелект

Технології штучного інтелекту активно використовуються у сучасних безпілотних літальних апаратах для здійснення наступних операцій:

  • автономних польотів;
  • обходження перешкод в автоматичному режимі;
  • розпізнавання об’єктів;
  • виконання інших складних операцій без втручання людини.

Для перелічених операцій у сучасних дронах застосовуються технології розпізнавання зображень. Це дає змогу автоматизувати інспекції та моніторинг.

Покращені камери та сенсори

Деякі квадрокоптери, зокрема ті, які використовуються у сфері сільського господарства, мають мультиспектральні та гіперспектральні сенсори. Вони необхідні для аналізу стану рослин, водних ресурсів, пасовиськ, полів.

Тепловізійні камери використовуються для пошуку за допомогою БПЛА зниклих людей та тварин, для моніторингу теплових втрат будівель та виробничих потужностей.

Навігаційні системи та комунікатори

Якщо взяти сучасний професійний мультикоптер 2024 року виробництва, у ньому будуть присутні RTK GPS модулі. Вони використовуються для точного картографування й для високоточного позиціонування літального апарату.

Також можуть використовуватися інерційні навігаційні системи. Вони потрібні для забезпечення стабільного польоту у складних погодних умовах.

Для комунікації з оператором використовують у сучасних дронах 5G та LTE комунікатори. Вони дозволяють передавати зображення з камери дрона у реальному часі. Максимальна довжина відстані від оператора до дрона може становити до 6-7 кілометрів.

Не зайвим буде нагадати про так звані Mesh мережі. Вони вже рік як почали використовуватися у роботі з дронами. Необхідні такі системи для забезпечення надійного зв’язку між кількома дронами одночасно!

Завдяки використанню Mesh мережей, представники пошуково-рятувальних операцій та правоохоронних органів, можуть застосовувати у своїй роботі по 3-5 дронів. Це дає змогу оперативно та одночасно коригувати їх політ.

Функції безпеки

Сучасні дрони забезпечуються системами уникнення зіткнень. Також у них є функція автоматичного повернення на початкову точку вильоту.

Судячи з переліченої інформації, у найближчому майбутньому дрони будуть ще більше технологічними. Активно будуть використовуватися технології штучного інтелекту та віртуальної реальності для більш зручного та ефективного використання таких пристроїв.