Що таке демпфер пульсації

Що таке демпфер пульсації

Демпфери пульсацій – одні з них. Їх встановлюють разом із перистальтичним насосним обладнанням, агрегатами з подвійною діафрагмою для зменшення пульсації та вібрації при перекачуванні різних речовин.

Купити демпфер пульсації можна для будь-якої рідини та температурного діапазону. Виробники випускають велику кількість пристроїв з різних матеріалів, хімічно сумісних навіть із вибухонебезпечними та агресивними середовищами.

Принцип роботи демпфера пульсації

Робота цього пристрою запускається за допомогою стисненого повітря, яке живить мембранний насос. Спрямоване в камеру протитиску за діафрагмою стиснене повітря утворює пневматичну подушку, що амортизує. Залежно від навантаження, яке створюють імпульси тиску рідини, що перекачується в насосі, демпфери саморегулюються. Тобто їхня робота відбувається автоматично, не потрібно їх калібрувати або налаштовувати вручну.

У чому небезпека пульсації рідин

Піки тиску, спровоковані різким закриттям клапана всередині гідравлічної системи або раптовою зміною швидкості рідини, що перекачується, викликають таке негативне явище, як гідравлічний удар. Залежно від щільності й швидкості речовини, що перекачується, а також розміру трубопроводу, наслідки гідравлічного удару можуть бути досить значними. Аж до повного виходу всієї системи з ладу. Щоб уникнути таких проблем, і встановлюють демпфери пульсацій.

Де використовують

Такі аксесуари можна використовувати скрізь, де використовуються перистальтичне, мембранне та інше насосне обладнання. Список сфер включає практично будь-яке виробництво, будівництво, сільськогосподарську діяльність.

Залежно від матеріалів виготовлення, демпфери пульсацій можуть працювати з абразивними, в’язкими, корозійними рідинами, а також із кислотами, лугами, пожежонебезпечними та вибухонебезпечними речовинами. Серед найбільш надійних виробників таких аксесуарів особливо вирізняється шведський бренд Tapflo. Його продукцію можна нерідко зустріти на найбільших підприємствах України та світу. Серія моделей досить широка.


*на правах реклами