Спецрежим на кордоні. На Волині бази відпочинку надаватимуть ДПСУ списки туристів

Спецрежим на кордоні. На Волині бази відпочинку надаватимуть ДПСУ списки туристів

Як розповіла керівниця Ковельської районної військової адміністрації Ольга Черен, у 5-кілометровій прикордонній зоні у Шацькій громаді знаходяться лише озера Пулемець, Піщанське та Пісочне.

Бізнесу та комплексам відпочинку, які там працюють, доведеться оформлювати у прикордонників спеціальні дозволи. Це ж стосується й туристів, які планують там відпочинок.

За словами секретаря Шацької селищної ради Богдана Тимошука, переговори із прикордонниками з цього приводу ще тривають.

Він зазначив, що самим туристам, які приїдуть на відпочинок на Шацькі озера не потрібна перепустка від прикордонників відповідно до нещодавніх змін у прикордонному режимі.

“Якщо ж турист захоче прогулятись лісовими масивами Шацького краю поза населеним пунктом, то йому необхідно буде виготовити дозвіл на перебування в прикордонній смузі”, – додав секретар Тимошук.

Також перепустка знадобиться відпочивальнику у разі, якщо він замовить туристичну екскурсію у прикордонних територіях.

Спецрежим на кордоні

Нагадаємо, нещодавно Державна прикордонна служба почала видавати документи на право перебування в прикордонній смузі завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону.

Режим передбачає введення обмежень щодо вільного в’їзду, перебування, проживання, провадження робіт й пересування осіб у прикордонній смузі (на ділянці місцевості завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону).

Обмеження полягають у тому, що громадяни мають отримати дозвіл, щоб в’їжджати, перебувати та проводити роботи у межах прикордонної смуги, у відповідного органу Держприкордонслужби.

Джерело